Інвестиції в NFT. Усі ризики та вигоди у 2022 році

Інвестиції в NFT. Загальний обсяг продажів NFT зріс з 250 мільйонів доларів у 2020 році до понад 2,5 мільярда доларів у 2022 році – очевидно, чому інвестори намагаються знайти найкращі колекції NFT, у які можна інвестувати зараз. Сьогодні давайте подивимося на NFT з боку інвестиційних активів!

Ви можете прочитати більше про інвестування в nft на нашому веб-сайті crypto1ink.com

Є багато інформативних статей про криптовалюту та блокчейн


Що таке токен NFT

Необмінні токени, або NFT, — це цифрові активи, які представляють будь-що: від творів мистецтва до музики та відео. Хоча NFT можна використовувати для купівлі та продажу цифрових творів мистецтва, їх також можна використовувати для представлення реальних активів. NFT по суті доводить, що цифровий (або реальний) актив, який він представляє, є справжнім.


Чому важливо доводити оригінальність? Тому що все, що існує в цифровому світі, можна скопіювати, і немає обмежень на те, скільки разів це можна зробити. Однак, як і все, що існує в метафізичному світі, існує лише один оригінал, навіть для цифрових активів.


Наприклад, картина Леонардо да Вінчі із зображенням Мони Лізи, ймовірно, вже має мільйони ітерацій. Ми бачимо цей відомий витвір мистецтва на кухлях, у журналах, у цифровому мистецтві тощо. І все ж у всьому світі є лише одна оригінальна картина. Це картина, яку Леонардо написав між 1503 і 1505 роками, зараз виставлена ​​в одному з найбільших музеїв світу Луврі, який розташований у центрі Парижа.


Незважаючи на безліч копій і мільярди інших, які, ймовірно, будуть зроблені в майбутньому, оригінальна робота Леонардо да Вінчі залишатиметься найціннішою. Таким же чином NFT надає цінність активам, доводячи їх оригінальність у морі копій у цифровому світі.


Як купують і продають NFT

NFT часто купують і продають онлайн, часто використовуючи криптовалюту, і зазвичай вони програмуються за допомогою того самого базового програмного забезпечення, що й багато інших криптовалют. Незважаючи на свою довгу історію, NFT зараз користуються великим попитом, оскільки вони стають популярним способом придбання та торгівлі творами мистецтва.


Люди, які новачки не знайомі з NFT, можуть задаватися питанням, у чому полягає велика проблема, особливо коли мова йде про цифрові ілюстрації, які також можна переглянути, зробити знімок екрана та завантажити в Інтернеті. Візьмемо для прикладу роботи Софії та італійського художника Андреа Боначето, створені штучним інтелектом. Його продали на платформі Nifty Gateway за 688 тисяч доларів, але його також можна переглянути онлайн безкоштовно.

Окрім придбання творів мистецтва NFT як інвестицій, колекціонери також цінують сам доказ володіння оригінальними об’єктами. Простіше кажучи, ці цифрові «права похвалитися», надані вбудованою автентифікацією NFT, мають велику цінність, особливо серед колекціонерів.

NFT призначені не лише для творів мистецтва. Геймери та колекціонери тепер можуть стати постійними власниками внутрішньоігрових об’єктів та інших унікальних активів і заробляти на них гроші.

Гравці також можуть створювати та отримувати прибуток від таких структур, як казино та тематичні парки у віртуальних світах, таких як The Sandbox і Decentraland. Вони також можуть продавати на вторинному ринку цифрові предмети, які вони збирають під час гри, наприклад аватари, костюми та внутрішньоігрові гроші.


Як інвестувати в NFT

Тепер, коли ви більше розумієте про NFT, ви можете задатися питанням, як інвестувати в них. Купити NFT не так просто, як купити будь-яку іншу криптовалюту, наприклад, ефіріум або біткойн. Крім того, NFT недоступні на криптовалютних біржах, їх продають на спеціальних NFT-маркетплейсах і майданчиках. Такі як: OpenSea, Axie Infinity, Rarible, SuperRare, Foundation, KnownOrigin.

Також їх можна придбати на біржі Binance, в розділі NFT. (Якщо ви ще не зареєстровані на Binance, ви можете зробити це за заявкою, тоді вам буде надана знижка на комісію за будь-який платіж на всій біржі в розмірі 20%).


Покрокова інструкція «Як купити NFT»

Ось покрокова інструкція щодо того, як купити ці цифрові токени:

Створіть і налаштуйте криптогаманець (тут також уже є відео про те, який гаманець вибрати), і купіть криптовалюту Etherium, оскільки NFT здебільшого підтримуються на його блокчейні.

Після створення гаманця та транспортування в нього криптовалюти Etherium, яку ви можете придбати на будь-якій криптовалютній біржі, виберіть одну з платформ і маркетплейсів, де ви можете купити NFT: FTX, OpneSea або будь-який із представлених вище, які встигли зарекомендувати себе Ну.

Решта легко: виберіть свій улюблений і натисніть «Купити»!

Тепер у вас є NFT!

Ще одна річ, з якою слід бути обережним, купуючи NFT, — це комісії за газ, так звані комісії. Якщо ви ніколи раніше не проводили операції з Ether, ви повинні знати, що він має додаткову комісію: комісійні. Простіше кажучи, це гроші, сплачені за завершення транзакції. Якщо комісія за транзакцію висока, вам, можливо, доведеться почекати деякий час, перш ніж купувати NFT, оскільки деякі покупці зрештою заплатили за нього більше, ніж сам NFT.

Також серйозно поставтеся до вибору та оцінки активу.

Криптовалюти дуже мінливі. Об’єктивно оцінити актив практично неможливо. Але є головний критерій, який може залучити покупців NFT – ім’я автора. Тому багато починаючих артистів працюють з великими компаніями. Так з’являються колекційні картки від ігрових організацій (NBA), унікальні розіграші (The Boys) та інші цифрові об’єкти, які можуть коштувати мільйони доларів. Хорошим прикладом цього є те, що найбільший у світі Binance нещодавно уклав ексклюзивне багаторічне партнерство з легендою португальського футболу Кріштіану Роналду та випустить кілька ексклюзивних колекцій NFT на платформі Binance NFT. Очевидно, що ціна на ці NFT явно не буде скромною.

Звернути увагу! Цінна в цій сфері оригінальність і естетична складова. Привернення уваги аудиторії - одна з головних цілей розробників продукту, який необхідно продавати. Винятком є ​​ситуація, коли об’єкт з реального світу переводиться у формат невзаємозамінного токена. Як правило, вона вже має певну вартість.


Інвестиції в NFT - переваги перед іншими активами

- Автентичність

Переваги невзаємних токенів залежать від їх унікальності. Як згадувалося вище, неможливо підробити NFT через унікальність кожного токена. Оскільки NFT створюються в блокчейні, кожен з них пов’язаний з унікальним записом. Це гарантія, оскільки покупці знають, що отримують справжню річ, а не підробку. Творці NFT можуть прийняти рішення про випуск обмеженої кількості NFT, що робить пропозицію дефіцитною та, таким чином, підвищує їх цінність.

- Право власності

Головною перевагою NFT є підтвердження права власності. Оскільки NFT знаходяться в блокчейні, вони допомагають ідентифікувати право власності за допомогою одного облікового запису. Вони також неподільні, що унеможливлює розділення між різними власниками. У той же час перевага власності NFT гарантує, що покупцям ніколи не доведеться турбуватися про підроблені NFT. Критики люблять стверджувати, що ви можете просто сфотографувати NFT і продати або подарувати їх. Хоча ви, звичайно, можете мати зображення Nft, це не еквівалентно володінню оригінальним активом. Наприклад, завантаження зображення Джоконди з Інтернету не зробить його власником.

- Право власності на контент

Однією з найбільших переваг NFT є те, що вони надають творцям контенту повне право власності на свої творіння. Завдяки традиційним моделям публікації творці контенту часто стикаються з проблемами з платформами, які забирають прибуток і потенціал заробітку. Наприклад, цифрові художники, які публікують свій контент на цих платформах, заробляють гроші на рекламі, яка показується шанувальникам художників. Однак ці гроші не йдуть безпосередньо художнику. Деяка частина йде на платформу. Іноді саме платформа отримує найбільший, якщо не весь, прибуток.

- Переказність

NFT також легко передавати. На певних ринках NFT можна легко торгувати за допомогою різних варіантів торгівлі. Це робить неймовірно легким для покупців і продавців переміщення NFT, не боячись їх втратити або вкрасти. Розробники ігор можуть випускати внутрішньоігрові предмети у формі NFT, які гравці можуть зберігати у своїх цифрових гаманцях. Потім гравці можуть використовувати внутрішньоігрові предмети поза грою або навіть продавати їх із прибутком. Передача права власності спрощується за допомогою смарт-контрактів, оскільки NFT базуються на них. Передача права власності може бути завершена між покупцем і продавцем, коли будуть виконані певні умови, визначені в смарт-контрактах.


Ризики інвестування в NFT

З розумними контрактами пов’язані ризики.

За певних сценаріїв хакери можуть атакувати мережу DeFi і викрадати великі обсяги криптовалюти, використовуючи слабкі місця в смарт-контрактах. Основною причиною злому було те, що безпека смарт-контрактів була слабкою, створюючи точку входу для зловмисників.

Ще одна проблема – це проблема оцінки активів, що купуються.

Визначення ціни NFT все ще оточене великою невизначеністю, оскільки досі немає стандартів. Хоча ціна NFT значною мірою визначається такими речами, як унікальність, креативність і дефіцит, ціни, як правило, сильно коливаються.

Коливання цін залишаються постійними, оскільки людям важко визначити фактори, які можуть визначати ціни на NFT. Таким чином, оцінка NFT залишається проблемою.

Що стосується законодавчого регулювання, наразі в жодній країні немає правового визначення NFT. Це пов’язано з тим, що досі немає міжнародної організації, відповідальної за глобальне впровадження правил щодо NFT.

З огляду на підвищений інтерес до нього, потреба в регуляторному органі з кожним днем ​​стає все більш очевидною. Сфера застосування NFT також значно розширилася. У такому середовищі необхідна нормативна база з чітко визначеними правилами та положеннями.

Разом зі зростанням популярності кібератаки на ринок NFT явно зросли. У деяких випадках фальшиві копії цілих магазинів NFT створюються в Інтернеті, щоб заманити нічого не підозрюючих клієнтів.

Якщо вам цікаво, як не потрапити на шахрайство чи не втратити гроші в NFT, ми також уже подбали про вас і випустили детальне відео про це, яке ви можете переглянути за посиланням.

Існує ще проблема розгляду NFT як цінних паперів.

За даними Комісії з цінних паперів і бірж, більшість NFT на ринку зараз продаються як цінні папери.

Тут ми розглянули потенціал NFT як інвестиційного активу. Питання про те, чи є це хорошим варіантом для ваших інвестицій, все ще є дискусійним, оскільки цінність NFT значною мірою залежить від конкретного випадку використання. Деякі приклади хороших інвестиційних ситуацій для NFT – це коли вони використовуються для представлення права власності на твори мистецтва чи предмети колекціонування ігор. В іншому випадку нелегко зробити загальне твердження про те, чи є NFT хорошими інвестиціями.

Регуляторна невизначеність навколо NFT є значною перешкодою для їх впровадження на масовий ринок. Відсутність регулювання означає, що покупці та продавці не мають правил, яких слід дотримуватися під час здійснення транзакцій, що ускладнює повну оцінку ризиків купівлі чи продажу невзаємозамінного токена. Інвестувати в це чи ні, вибір за вами.

У той же час ви не насолоджуєтеся можливістю повісити NFT-художнє мистецтво на стіну або виставити свої предмети колекціонування в скляній вітрині. Час покаже, чи буде за мистецтвом NFT майбутнє. Одні вважають, що тенденція швидко зміниться, а інші вірять, що так і буде.

Коли такі великі гравці, як Visa, інвестують у мистецтво NFT, це принаймні свідчить про великий потенціал. Дізнайтеся, чи мистецтво NFT підходить вам, чи варто дотримуватися традиційного мистецтва!