Firefox - прекрасний вебпереглядач, але дещо в ньому лишнє. Відключаємо

Інструкції як вимкнути Pocket & Telemetry

Веббравзер / Вебпереглядач

За новими правилами зміненого українського правопису приставка "веб" пишеться разом із такими словами як вебсторінка, веббраузер, вебпереглядач і тд. Щодо самого слова browser - написання можливе і взаємозамінне як веббраузер / веббравзер / вебпереглядач. Як на мене, найкраще вживати український варіант вебпереглядач. На ютубі [тицнути тут] є відео про нові правила написання деяких сучасних слів.

Pocket

Що таке Pocket розкаже нам сам фаєрфокс - ТУТ і ТУТ /до речі, відстуня стаття українською, саме тут її можна перекласти, якщо є бажання :)/.

По суті це як закладки (bookmarks), тільки з якимось розширеним функціоналом. Багацько людей ним вроді як користуються. Мені не зайшло, точніше не користувався, бо не розумів нащо воно треба. Спочатку це був додаток до #FF, потім його включили до самого бравзера. Якщо не треба, інструкція далі як відключити.

Відключаємо Pocket у Firefox
  1. В адресний рядок бравзера [address bar] вводимо about:config, нажимаємо Enter швиденько тікаємо поки нічого не трапилось, натискаємо кнопочку "прийняти й продовжити"

Прийняти й продовжити

  1. В рядку пошуку пишемо "pocket", клікаємо два рази по меню "extensions.pocket.enabled" щоб з'явився напис false; робимо таке й в меню "browser.newtabpage.activity-stream.section.highlights.includePocket" і "services.sync.prefs.sync.browser.newtabpage.activity-stream.section.highlights.includePocket" якщо вони є (якщо немає, ну то все добре й так). Також вилучаємо текст із меню "browser.newtabpage.activity-stream.pocketCta" і "extensions.pocket.api" і "extensions.pocket.oAuthConsumerKey" і "extensions.pocket.site" (щоб вилучити текст клікаємо на іконку ручки, вилучаємо текст і клікаємо по "галочці" для підтвердження змін).

  1. Pocket вимкнуто. Залишається вилучити кнопку з адресного рядка. Для цього клікаємо провою клавішої миші по цій кнопці і вибираємо меню "вилучити" як показано на картинці.

Інфо взято із вебсайту Mozilla.

Telementry

Telemetry / Телеметрія - це така хитра штука, яка допомагає розробникам вебпереглядача збирати інформацію про способи використання та збої в роботі веббравзера. В певній мірі це добре, бо допомагає покращувати його, виправляти баги і ще там щось. З іншої сторони телеметрія частково (хоч й не значно) додатково завантажує роботою комп, окрім того надсилає про нас рідненьких дані кудись туди в невідомому напрямку ("Big brother is watching you").

Більше про телеметрію з технічної точки зору написано ТУТ і ТУТ.

Особисто я вирубив її і гордий цим, бо в мене "шапочка з фольги".

Відключаємо Телеметрію у Firefox

В процесі знищення телеметрії фаєрфокса користувався оцими двома статтями:

Інструкцію згодом розпишу, бо вже інші справи відволікають від вічного.

Замість епілогу

По відчуттях веббраузер почав краще працювати. Головне, що скинуто баласт.