Oracle + Blockchain = створення рішення для харчової індустрії

Як Oracle допомагає вирішити одну із супер важливих проблем в харчовій промисловості за допомогою Blockchain

Недавно в журналі Forbes опубліковано статтю "Oracle Uses Blockchain To Solve A Billion-Dollar Food Industry Problem"  - Oracle використовує Blockchain для вирішення мільярдної проблеми в харчовій індустрії.

Що це за проблема

Щороку кількість бджолиних колоній зменшується в середньому на 30-35 % . Тривають дискусії щодо впливу на здоров`я та життєдіяльність бджіл низки різноманітних факторів: застосування пестицидів (зокрема, неонікотиноїдів), зменшення різноманіття квіткових рослин, поширення хвороб та паразитів, вирощування генетично модифікованих культур, електромагнітне випромінювання, забруднення води, повітря та ґрунтів та ін.

Та вже зараз існують докази того (див. тут, тут /в статті є посилання на наукові дослідження/, тут), що найбільшою загрозою та причиною вимирання бджіл є пестициди, зокрема неонікотиноїдні.

Вимирання бджіл посилилося у 2006 році. Кожну зиму в США вимирає 30-35% бджолиних колоній, хоча зазвичай холодний сезон не може пережити лише 10%. У Європі кожен рік втрачають по 20% бджолиних родин, аналогічна тенденція починає простежуватися у Латинській Америці та Азії. Наприклад, за минулий рік зафіксовано вимирання 40% бджіл в США. Є багато різних асоціацій, ініціатив, спрямованих на захист бджіл від вимирання, проведення моніторингу та вивчення проблем, пов'язаних із популяціями бджіл (див., наприклад, COLOSS).

Зростання смертності бджолосімей розглядається як глобальна загроза для екосистем, планети, продовольчої безпеки та світової економіки. Вимирання бджіл призведе до нестачі продуктів харчування та масового голоду.

Які рішення пропонуються на основі блокчейну

Oracle спільно із World Bee Project (Всесвітній бджолярний проект) запустили проект по слідкуванню за бджолами, їхньою поведінкою, причинами вимирання. Для цього використовуються датчики, які збирають інформацію з вуликів по всьому світу (з фермерів, які підключились до проекту), завантажують її у хмарні технології Oracle для здійснення розрахунків, аналізу та візуалізації даних. Згодом, запроваджено додаткову ініціативу. Так, окрім хмарних технології, Oracle використовуватиме власні розробки по блокчейну для запису та збереження інформації про безпечні умови збирання та виробництва меду бджолами в тому чи іншому місці (фермі). Це надаватиме можливість:

  • відслідковувати якість середовища (екосистеми), наявність в ному шкідливих факторів як для бджіл, так і для людей
  • підверджувати факт виготовлення меду в екологічно "чистих" та безпечних умовах
  • сприяти зменшенню впливу шкідливих чинників на популяції бджіл
  • забезпечувати надійну логістику якісного продукту - меду

До цього проекту може долучитись будь-який фермер, що займається бджільництвом. Деталі на сайті World Bee Project